0216 574 68 69 

İklimlendirme Kabinleri & Ekotron

                                                                                      

   

  Ekotron, çevrenin hassas bir şekilde şartlandırılmasına ve çeşitli ölçeklerde organizmaların ve ekosistemlerin durum ve faaliyetlerinin (akıları) hat ölçümlerine izin verir. Bu cihaz tarımsal rekolteyi artırma çalışmalarında karmaşıklık ile laboratuvar deneylerinin sadeliği arasındaki boşluğu kapatmaktadır.Ekotron görevi ele alınması gereken araştırma konuları optimize ekosistem hizmetleri, ekolojik teorileri yanı sıra uygulamalı yönlerini testleri de uygun projeler ekosistem süreçlerinde biyoçeşitlilik madde döngüleri hakkında temel sorular ve rolü vardır.

TETAS Tarım'ı Teknoloji İle Buluşturuyor

 

 

Tetas olarak yaklasık 4 yıl  ARGE çalışmaları süren Tarım'da bilişim seferberliğimizin ilk meyvelerini almaya başlıyoruz. Bu süreç Türkiye'de en iyi eğitime sahip olan bir Devlet Üniversitesine yapmış olduğumuz  İklimlendirme Kabini projemiz ile başladı.

Dünyada ve Türkiyede eşi benzeri olmayan bu kabinin ARGE birikimi sayesinde Topraksız Tarım projemizi hayata geçiriyoruz.Böylelikle Tarımsal rekolteyi Türkiye'de en üst düzeye çıkarmak, yurt dışı bağımlılığını azaltmak ve en önemlisi teknoloji transferini gerçekleştirmek istiyoruz.

 

 

Tesla'nın Bir Sonraki Devasa Enerji Depolama Merkezi Kaliforniya

 

Tesla, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük elektrik enerjisi şirketlerinden biri olan Pacific Gas and Electric Company (PG&E) ile 1.1 Gwh'ye kadar kapasiteli büyük bir pil sistemi üretmek için bir araya geldi.

Elektrik, Kaliforniya'da başlaması önerilen projenin Tesla'nın 2015'te başlatılmasından bu yana herhangi bir projede ürettiğinden daha büyük bir enerji kapasitesine sahip olacağını bildirdi.

Kuzey ve Orta Kaliforniya'da yaklaşık 16 milyon kişiye hizmet veren PG & E, geçen hafta onay için Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu'na (CPUC) dört yeni enerji depolama projesi sundu. Bu proje için pil paketleri Tesla tarafından 4 saat boyunca 182.5 MW güç çıkış kapasitesi ile sağlanacaktır. Bu, 730 Mwh enerji kapasitesini veya 3,000 Tesla Powerpack 2s'yi temsil eder. Pg&E seçerse, bu kapasite toplam 1.1 GWh için 6 saate yükseltilebilir.

Referans olarak, ABD Enerji bilgi idaresi, 2016'da bir ABD konut hizmet müşterisi için yıllık ortalama elektrik tüketiminin 10,766 kilowatthours (kWh) olduğunu belirtiyor. Önerilen projenin tamamen tam bir yıl boyunca yaklaşık 100 haneye elektrik potansiyeline sahip olduğu anlamına gelir.

     

   Neredeyiz?

     Karslı Ahmet Cad. Başak Sok 7 / A
     34752 İçerenköy - Ataşehir
     İstanbul

     Bize Ulaşın

     Telefon: +90 (216) 574 68 69
  E-posta: sirket@tetasbilisim.com.tr